sobota, 1 marca 2014

Dlaczego kobiety powinny jeść brokuły?

Po pierwsze primo...

....według badań to kobiety dwukrotnie częściej niż mężczyźni zapadają na depresję, podobno są też dowody na związek niedoboru kwasu foliowego z depresją. Podobno brokuły zawierają dużo łatwo przyswajalnego kwasu foliowego, dlatego też dostarczanie go naszemu ciału zwiększa poziom hormonu serotoniny, zmniejszając objawy depresji.

po drugie primo...

.... to właśnie kwas foliowy jest jednym z najbardziej podstawowych składników odżywczych dla kobiet w ciąży. Brokuły mają wiele funkcji, ale głownie wspomaga prawidłowy rozwój układu nerwowego płodu, dlatego że są źródłem kwasu foliowego, witaminy B, co potrzebne jest do tworzenia i ochrony DNA, nowej krwi, komórek i syntezy białek.

po trzecie primo...

.... te zielone warzywa są źródłem flawonoidów, które pomagają neutralizować substancje rakotwórcze. Dzięki spożywaniu dużej ilości brokułów zmniejszamy ryzyko raka piersi, szyjki macicy, jajników i hamowanie rozprzestrzeniania się nowotworów. Ponad to stymulują detoksykujące działanie enzymów, które pomagają organizmowi pozbyć się innych, nie tylko rakotwórczych, szkodliwych toksyn.

                                                                  po czwarte primo...


..... jako naturalny środek moczopędny, brokuły pomagają zmniejszyć opuchnięcia związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego - czyli dziewczyny gdy macie okres - jedźcie brokuły

                                                                  i po piąte primo


.....brokuły są doskonałym źródłem błonnika pokarmowego jak również witamin C, K i A, to także dobre źródło manganu, potasu, witamin z grupy B, fosforu, magnezu oraz białka. Jedząc brokuły, zapewniamy sobie lepsze wchłanianie wszystkich składników odżywczych -brokuły mają więcej witaminy C niż pomarańcze !!!

TABELA WARTOŚCI ODŻYWCZYCH:Biorę sobie te wskazówki do serca i już od jakiegoś czasu włączyłam do swojego menu większą ilość BROKUŁÓW!!!A tu wersja z masełkiem i bułką tartą oraz kromkami z chleba ciemnego:)


2 komentarze:

  1. Uwielbiam brokuły, mąż mi powtarza, że to najzdrowsze warzywa ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ... bardzo mądrego masz męża Treepy!! :)) pozdrawiam ;)

      Usuń